KDH organizuje okrúhly stôl o nezamestnanosti

www.ipolitika.sk

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) organizuje v piatok Okrúhly stôl o nezamestnanosti. Ako povedal dnes pre agentúru SITA predseda KDH Ján Figeľ, okrúhly stôl je výrazom záujmu o seriózny dialóg s odbornou verejnosťou o prioritnej a najcitlivejšou témou pre vývoj Slovenska. „Ak rastie nezamestnanosť, ak mnoho rodín je ňou zasiahnutých, ťažko hovoriť o perspektíve rozvoja,“ uviedol predseda KDH, podľa ktorého konsolidácia nemôže byť postavená len na zvyšovaní daní, odvodov a poplatkov.

Zároveň priznal, že okrúhly stôl je paralela s dnes nefungujúcim spôsobom komunikácie premiéra so sociálno-ekonomickými partnermi, pretože Rada solidarity a rozvoja neprináša ozdravné riešenia, ale sú skôr nástrojom pre monológ a jednostrannosť vlády k ekonomickým a sociálnym partnerom s výnimkou odborárskych bosov. „Názory zamestnávateľov nie sú súčasťou vládnych rozhodnutí,“ konštatoval.

www.ipolitika.sk

Cieľom okrúhleho stola nie je podľa Figeľa len zhodnotiť stav, ktorý je alarmujúci, ale aj načrtnúť riešenia. Má ísť o opatrenia, ktoré by dokázali Slovensku vrátiť vitalitu nielen rastu zamestnanosti, ale aj ekonomiky. Opatrenia vlády doteraz podľa Figeľa nepriniesli pozitívne ovocie, skôr oslabovali makroekonomické trendy. „Riešenia existujú, KDH i ďalšie strany Ľudovej platformy prichádzajú s námetmi. Budeme o tom diskutovať s odbornou a následne aj so širšou verejnosťou,“ povedal s tým, že zástupcovia zamestnávateľských zväzov či živnostníkov prijali pozvanie na dialóg. Jeho výsledky budú môcť byť využité už na budúcotýždňovej schôdzi Národnej rady SR, ktorá sa bude zaoberať rastúcou nezamestnanosťou.

Snahou Ľudovej platformy je podľa Figeľa vytvoriť prajné prostredie pre prácu, pre zamestnávanie a podnikanie. „Dnes je to naopak, pre skok v daniach a odvodoch, zložitejšiemu podnikateľskému prostrediu rušia živnostníci živnosti a podnikatelia presúvajú svoje aktivity do susedných krajín,“ zdôraznil Figeľ.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>