KDH chce iniciovať poslanecký prieskum pre ROA

www.ipolitika.sk

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) chce iniciovať poslanecký prieskum na Ministerstve vnútra SR pre tendre, ktoré organizovala Regionálna Obstarávacia Agentúra s.r.o. (ROA) so sídlom v Horných Plachtinciach. Iniciovať ho má predseda parlamentného výboru pre hospodárstvo Ján Hudacký. Poslanecký prieskum musí odsúhlasiť parlamentný výbor, kde má väčšinu strana Smer-SD. Členovia výboru by mali rokovať na budúci týždeň. Cieľom prieskumu je objasniť súvislosti s dotknutým tendrom na ministerstve vnútra. 

Regionálna Obstarávacia Agentúra nedávno zverejnila výsledky centrálneho obstarávania na služby pri poskytovaní informovanosti a publicity pre 25 iných verejných obstarávateľov, vrátane piatich ministerstiev. Podľa oznámenia o výsledku súťaže celková konečná hodnota zákazky je 130 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Ako prvá na kauzu upozornila agentúra SITA ešte 15. januára. Ministerstvo vnútra ako budúci garant centrálneho obstarávania pre štátne inštitúcie v piatok oficiálne odporučilo inštitúciám štátnej a verejnej správy zapojeným do spolupráce s ROA, aby si v prípade potreby obstarávali podobné služby pod vlastnou gesciou. Služby tejto agentúry rezort odporúča využiť len v prípade, že na základe elektronickej aukcie obstará ROA potrebný tovar alebo službu ekonomicky výhodnejšie.

www.ipolitika.sk

Podľa predsedu KDH Jána Figeľa Horné Plachtince majú perfektné PR. “Je to eso ministra Roberta Kaliňáka, s ktorým sa dá veľa urobiť,“ povedal v utorok na tlačovej besede s tým, že vďaka tlaku opozície a verejnosti je táto zákazka pribrzdená. Pripomenul, že Kaliňák zo zákona o verejnom obstarávaní stiahol termín strategická zákazka, ale jeho novela vytvorila priestor pre takéto “strategické zákazky”, akými sú aj tendre na PR služby.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>