KDH a SDKÚ-DS podporujú Most-Híd vo vstupe do európskej strany

www.ipolitika.sk
Podľa  Jána Figeľa Most-Híd by sa mohol stať členom EPP v roku 2014
Kresťanskodemokratické hnutie a SDKÚ-DS podporujú vstup strany Most-Híd do Európskej ľudovej strany (EPP). Most-Híd si podal prihlášku do európskej strany v roku 2012. „Prihláška je dôležité potvrdenie programu, ktorý nás spája. KDH a SDKÚ-DS podporujú túto prihlášku,“ povedal predseda KDH Ján Figeľ. Kresťanskí demokrati a SDKÚ-DS sú členmi Európskej ľudovej strany a prihlášku strany Most-Híd podporili aj listom predsedovi Wilfriedovi Martensovi.
„Veríme, že do budúcoročných volieb do Európskeho parlamentu bude Most-Híd súčasťou tejto európskej štruktúry,“ povedal Figeľ. Okrem KDH a SDKÚ-DS je členskou stranou EPP aj Strana maďarskej komunity (SMK).
www.ipolitika.sk
Európska ľudová strana je združením strán pravého stredu z krajín EÚ. Od júla 1999 je najsilnejšou politickou skupinou v Európskom parlamente. Spája strany kresťanských demokratov, konzervatívcov a ďalšie hlavné politické prúdy stredu a pravicového stredu.
Zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>