Július Brocka sa pýtal Ľuboša Blahu, kde učí, aby vedel, kam nemá dať svojho syna

www.ipolitika.sk

Podpredseda KDH Július Brocka by nedal svojho syna do rúk vysokoškolského pedagóga zo Smeru-SD Ľuboša Blahu. Ten dnes za sociálnych demokratov najčastejšie vystupuje k téme nezamestnanosti a poúča mladších i starších pravicových politikov.

Opozíciu Blahova aktivita prekvapuje, keďže nezamestnanosť podľa pravice nie je celkom jeho parketa. Blahu opozičný údiv nevyrušuje, reční vždy, keď to považuje za nevyhnutné. Dovolil si dokonca zapochybovať o tom, že šéf SDKÚ-DS Pavol Frešo čítal v poslednej dobe nejakú ekonomickú knihu. Frešo ho ubezpečil, že matematika a ekonomické témy mu nie sú cudzie.

Blaha navyše čudujúcej sa opozícii objasnil, prečo toľko vystupuje a prečo sedí v rokovacej sále ako jeden z mála poslancov Smeru-SD. Dôvod bol jednoduchý. Ako vysokoškolský učiteľ totiž vraj veľa znesie a vie si toho aj veľa vypočuť.

To nenechalo chladným už spomínaného kresťanského demokrata Brocku. „Pán Blaha, vy kde učíte? Aby som vedel, kam nemám dať svojho syna,” uzavrel svoje vystpenie Brocka.

www.ipolitika.sk

Vláda ignoruje opozíciu
Podpredseda KDH  pre hospodárstvo a podnikanie a poslanec NR SR Ján Hudacký  pripomenul, že opoziční poslanci predkladajú viacero návrhov na zníženie nezamestnanosti, ktoré vládna strana ignoruje.  „Chcem predložiť návrh o rodinnom podnikaní. Rieši zapojenie rodín do aktívnej podnikateľskej činnosti. Je to návrh, ktorý umožní vytvárať nové pracovné miesta, upevní rodiny, oslobodí ľudí od istôt vlády Roberta Fica,“ informoval Hudacký.

V rozprave tiež poukázal na to ako posledné legislatívne zmeny prispievajú k vyššej nezamestnanosti. „Likvidácia podnikateľov cez nastavenú legislatívu sa prejavila aj vo vyššej nezamestnanosti. Očakávať vyšší príjem od takéhoto nastavenia daní a odvodov je ako očakávať zvýšenie dojivosti od zdochýnajúcich kráv,“ uviedol Ján Hudacký.

Poslanec NR SR za KDH Pavol Zajac nechápe, prečo na mimoriadnom rokovaní parlamentu chýbajú členovia vlády. Ako totiž pripomína, nezamestnanosť je najväčším problémom Slovenska. „Choďte sa spýtať živnostníkov, malých podnikateľov, do tých malých predajní na východ Slovenska, ako im klesol obrat v týchto predajniach.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>