Ján Hudacký: „Nehanebnosť! Minister práce sa teší z narastajúcej nezamestnanosti“

www.ipolitika.sk

Daňové a odvodové opatrenia Ficovej vlády spôsobili, že živnostníci rušia svoje živnosti.
KDH dlhodobo a oprávnene kritizuje vládu za to, že nevie riešiť problém nezamestnanosti na Slovensku. Róbert Fico pred voľbami sľúbil okrem všeobecných istôt, že následky krízy budú znášať v prvom rade bohatí. Napriek tomu jeho vláda zvýšila odvody tým najzraniteľnejším,  živnostníkom bez rozdielu. Aký je výsledok týchto opatrení?

Za posledné tri mesiace sa znížil počet živnostníkov o vyše 12 tisíc. Znamená to, že táto krajina má o 12 tisíc nezamestnaných viac. Minister práce Ján Richter to napriek tomu víta a je spokojný s tým, že tisíce živnostníkov ruší živnosť. V normálnej krajine by armáda takmer 400 tisíc samostatne zárobkovo činných osôb dohnala takéhoto ministra do okamžitej rezignácie. Na Slovensku združenia živnostníkov s tým asi nemajú problém. Rada solidarity, solidarity s vládou funguje.

www.ipolitika.sk

Pán minister nehanebne  argumentuje tým, že zvýšenie odvodov odhalilo tých živnostníkov, ktorí obchádzali platenie odvodov. Zrejme si neuvedomuje, že títo živnostníci, ktorí boli doteraz ekonomicky činní, brali zodpovednosť za seba a za svoje rodiny na svoje plecia, teraz nielenže nebudú prispievať platbami daní a odvodov do spoločnej kasy, ale budú zaťažovať už teraz krachujúci sociálny systém tejto krajiny.

Namiesto toho, aby vláda týmto malým podnikateľom pomáhala, buzeruje ich zvyšovaním  odvodovej zaťaženosti. Namiesto toho, aby vládna moc jednej strany bola povďačná týmto odvážnym ľuďom, že boli  schopní v ťažkých ekonomických podmienkach prežiť, minister práce sa vytešuje, že sa z nich stávajú nezamestnaní ľudia. Navyše, trúfalo, paušálne ich obviňuje z neplatenia daní a odvodov.   Preto vyzývam pána ministra práce, aby prehodnotil nielen svoje vyjadrenia, ale urýchlene urobil nápravu svojich rozhodnutí, pokiaľ nie je neskoro.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>