Ján Figeľ: Vláda na tri zlikvidované pracovné miesta vytvorí len jedno nové

www.ipolitika.sk

Nezamestnanosť podľa Jána Figeľa nemôžu riešiť len stimuly

Vláda SR na tri zlikvidované pracovné miesta vytvára alebo “memoranduje” len jedno nové. Skóre je teda 3:1, neprehráva však opozícia, ale Slovensko a jeho občania. Počas dnešnej mimoriadnej schôdze NR SR, ktorá je venovaná problematike nezamestnanosti, to vyhlásil líder opozičného KDH Ján Figeľ.

 „Smer-SD berie všetkým, ale dáva len niektorým vybraným. Dane a odvody sa zvýšili všetkým firmám, ale dáva sa len niektorým,“ podotkol na margo dotovania niektorých pracovných miest podľa neho vysokými sumami. Figeľ pripomenul, že vládna strana pred rokom sľubovala istoty, no aktuálne sme v situácii, ktorá ani náhodou nie je o istotách.  „Bol to rok rastu neistoty a nezamestnanosti. Slovensko sa posunulo k skupine krajín, ktoré sa nazývajú prasiatka (PIGS) – nezodpovedné alebo neudržateľné ekonomiky,“ upozornil.

www.ipolitika.sk

Líder kresťanských demokratov sa domnieva, že vláda nevykročila dobrou cestou ani dobrým smerom. „Trendy sú veľmi zlé a treba ich otočiť. Ľudia si zaslúžia pravdu. Pravda je, že máme vládu neistoty, pravda je, že vláde nepatria verejné financie, patria občanom, pravda je, že máme vládu stimulov. Robert Fico teatrálne oznamuje nové pracovné miesta aj dnes. Ľudia však platia krutú daň za rekordné dotácie,“ odkázal kabinetu.

Predseda KDH doplnil, že opozícia sa svojimi aktivitami a návrhmi snaží aktuálne vysokú nezamestnanosť riešiť. „Vláda stimulov nie je riešením, a to je súčasný problém Slovenska. Stimuly nemôžu byť hlavným riešením, ale len doplnkom. Najlepší stimul je zachovanie dobrého, zdravého podnikateľského prostredia, ktoré je prajné všetkým pracovitým a iniciatívnym. Musíme vytvárať podmienky, aby sa lepšie a viac pracovalo, nie menej a horšie. Ľuďom treba prácu dať, nie brať,“ vyhlásil.
Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>