Ján Figeľ: Digitálna ekonomika je príležitosť pre rast Slovenska

www.ipolitika.sk

Digitálna ekonomika je podľa predsedu KDH Jána Figeľa príležitosť pre rast Slovenska. Ako povedal pre agentúru SITA, digitálna ekonomika je vynikajúcou príležitosťou pre rast HDP a tvorbu nových pracovných miest. „Slovensko už má úspešné firmy, ktoré sa presadili globálne vďaka internetu. Máme na čom stavať a v niektorých prístupoch k internetovej ekonomike má Slovensko šancu dostihnúť a preskočiť niektoré staré európske krajiny a využiť príležitosti, ktoré digitálna ekonomika, internet a inovácie prinášajú,“ povedal.

www.ipolitika.sk

Figeľ zo svojej pozície člena Poradnej skupiny expertov pre novú priemyselnú politiku EÚ, ktorá spolupracuje s podpredsedom Európskej komisie zodpovedným za agendu priemyslu a podnikania Antoniom Tajanim, chce pomáhať dynamickejšiemu rozvoju internetu, digitálnej ekonomiky, inovatívnych a technologických startupov. „Účinná podpora podnikania a inovácií – to je moderná a efektívna cesta k tvorbe pracovných miest a k udržateľnému ekonomickému rastu Slovenska,“ dodal Figeľ, ktorý sa stretol s viceprezidentom Google pre južnú a východnú Európu, Stredný východ a Afriku Carlo D´Asaro Biondom. Ten prisľúbil podporu, aby sa slovenskí predstavitelia mohli stať ambasádormi pre internetovú ekonomiku na úrovni Európskej únie.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>