DZURINDA: Narušil ľavicovú smršť Zemanovej návštevy na Slovensku

www.ipolitika.sk

Dzurinda rovnako ako slovenský prezident Ivan Gašparovič odmieta Zemanov návrh, aby V4 sa rozšírila o Slovinsko

Bývalý líder slovenskej opozície Mikuláš Dzurinda narušil podľa vlastných slov ľavicovú smršť návštevy nového českého prezidenta Miloša Zemana na Slovensku. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, Zeman sa totiž okrem neho na Slovensku stretáva s Ivanom Gašparovičom, Pavlom Paškom, Robertom Ficom, Rudolfom Schusterom, Petrom Weissom a Milanom Ftáčnikom. „Stretnutie bolo priateľské, keďže už nie som lídrom opozície, ale bolo to vyjadrenie ocenenia našej spolupráce z minulosti a priateľstva. Keď po mne išiel na prijatie Schuster a po ňom Weiss, uvedomil som si , že som zrejme jediný neľavicový politik, s ktorým sa Zeman na Slovensku stretol. Celkom ma to potešilo, že som narušil slovenskú ľavicovú smršť,“ povedal s úsmevom Dzurinda

Podľa Dzurindu išlo o veľmi milé stretnutie so spomienkami na stretnutia súkromnejšieho i oficiálneho charakteru. „Dobre mi padlo, že Zeman si živo spomína napríklad na stretnutie krajín V4 a Beneluxu v Trenčíne. Smiali sme sa na viacerých historkách na mojej chalupe, na Vysočine, na Bradle. Opäť ma presvedčil, že mu pamäť neobyčajne dobre slúži. Prežívali sme spolu pestré chvíle,“ konštatoval bývalý slovenský premiér.

www.ipolitika.sk

Dzurinda si so Zemanom vymieňali názory napríklad na ďalšie formovanie EÚ. „Je mi blízky jeho názor, že EÚ by mala byť klubom disciplinovaných členov. Do únie by malo byť možné vstúpiť, ale mala by existovať aj cesta von pre nedisciplinovaných členov, alebo tých, ktorí nechcú dodržiavať pravidlá,“ povedal Dzurinda. EÚ však nemá podľa neho alternatívu On i Zeman vnímajú nebezpečenstvá EÚ, ako je predovšetkým tendencia k byrokracii a centralizácii. „Dá sa s tým však zápasiť, aby nás nemolestovali európski byrokrati. Európska spolupráca však nemá lepšiu alternatívu,“ dodal.

Dzurinda rovnako ako slovenský prezident Ivan Gašparovič odmieta Zemanov návrh, aby V4 sa rozšírila o Slovinsko. „Zeman o to usiloval aj ako predseda vlády. Bol som vehementne proti tomu a stále by som namietal. V4 je hodnota, pretože má svoju tradíciu a za sebou množstvo projektov. Nie je v slovenskom ani v českom záujme, aby sa toto zoskupenie rozdrobovalo, aby sa oslabovala váha jednotlivých krajín,“ povedal s tým, že V4 je kompozícia, ktorú v Európe každý pozná a ktorú by preto on nemenil.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>