Dnes by sa na strednú školu nedostal ani Albert Einstein

www.ipolitika.sk

Vyhlásil to poslanec za KDH a exminister školstva Martin Fronc.

Na strednú školu by sa v súčasnosti nedostal ani Albert Einstein. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil poslanec NR SR za KDH a exminister školstva Martin Fronc, ktorý hodnotil prvý rok pôsobenia ministra školstva Dušana Čaploviča (Smer-SD).

„Bol prijatý zákon, v ktorom je ako absolútna podmienka prijatia na gymnázium priemer do dvoch,”vysvetlil svoje slová Martin Fronc. Zároveň tvrdí, že keď Dušan Čaplovič nastúpil do funkcie, začal razantne meniť školské zákony, avšak k zlému. „Dnes sa zatvárajú centrá voľného času a deti nemajú kde rozumne tráviť svoj voľný čas. Naopak, tam, kde by sme očakávali razanciu, tam chýba,” povedal.

www.ipolitika.sk

Opozičný poslanec zdôraznil, že celá učiteľská verejnosť verila ministrovi, že zvedie zápas vo vláde o peniaze pre školstvo. „Nestalo sa. Stále nám chýbajú učebnice a vyšla katastrofálna učebnica matematiky pre deviatakov. Minister to nerieši, zamietli to pod koberec. Došlo aj k ukradnutiu škatúľ s testami, minister zatvára oči. Na ministerstve vládne chaos a pán Čaplovič zrejme svojich úradníkov nezvláda. Robia si, čo chcú,” uviedol Martin Fronc na margo viacerých medializovaných káuz, ako napr. prenájom luxusnej limuzíny.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>