Andrej Danko: Treba prísnejší zákon o preukazovaní pôvodu majetku

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) žiada parlament a vládu, aby presadili prísnejší zákon o preukazovaní pôvodu majetku.

Podľa SNS je súčasný zákon o preukazovaní pôvodu majetku neúčinný. Umožňuje mnohým politikom, vysokým štátnym úradníkom i podnikateľom, aby financie, z ktorých by mali platiť dane na Slovensku, previedli do finančných rajov, napríklad do cyperských bánk.

Občania Slovenska by nemali doplácať na špekulantov, ktorí si odmietajú plniť povinnosti voči svojmu domovskému štátu a svoje peniaze ukladajú v daňových rajoch. Bežní občania Slovenskej republiky sa pritom majú poskladať na záchranu jedného z týchto rajov, ktorý sa však do krízy dostal aj svojou neefektívnou finančnou a daňovou politikou. Ukazuje sa navyše, že je potrebná oveľa vyššia suma na záchranu: Kým pôvodne cyperskí predstavitelia informovali, že krajina potrebuje 17, 5 miliardy eur, dnes tvrdia, že je to 23 miliárd.

www.ipolitika.sk

SNS zároveň apeluje na poslancov Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR), ako aj na členov vládneho kabinetu, aby zároveň vyzvali vysokých úradníkov v orgánoch štátnej správy, aby predložili čestné vyhlásenie, že nedisponujú účtami v cyperských bankách, ani majetkami v cyperských spoločnostiach.

Premiér by sa podľa SNS mohol inšpirovať niektorými politikmi v zahraničí, ktorí presadili, že štátni úradníci musia podávať priznanie o príjmoch a výdavkoch svojich i svojich príbuzných, a zároveň nemôžu mať bankové účty, akcie alebo iné finančné zdroje v zahraničí.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>