Andrej Danko: Je jednofarebná vláda vhodná pre Slovensko?

www.ipolitika.sk

Rok vlády Roberta Fica ukazuje, že jednofarebná vláda pre Slovensko nie je vhodná. Slovenská národná strana (SNS) to tvrdí pri ročnom výročí vymenovania vlády premiéra Roberta Fica, vlády jednej politickej strany, ktorou je SMER-SD.

Vláda Roberta Fica podľa SNS počas jedného roka ukázala, že na Slovensku chýba konštruktívna opozícia a že vláde chýba koaličný partner. Vládny kabinet počas tohto roka nedokázal vyvážene reagovať na problémy spoločnosti. Novelizácie zákonov, ako napríklad Zákonník práce, či zákon o dani z príjmu, utlmujú ekonomiku. V podnikateľskom sektore vzniká dlho nevídaná platobná neschopnosť, ktorá v končenom dôsledku ovplyvňuje život každého bežného občana. SNS tiež vyjadruje nespokojnosť s faktom, že finančné skupiny získali Slovenský plynárenský priemysel (SPP).

Slovenská republika si vzorne plní povinnosti voči Európskej únii. V rámci solidarity pomáha iným členským štátom v kríze. Je však smutné počúvať, že aj so slovenskou pomocou poskytne EÚ napríklad 10 miliárd eur Cypru, a na druhej strane sa objavujú informácie, že cyperský prezident, alebo jeho rodina, ukryli pred zdanením vyše 20 miliónov eur.

www.ipolitika.sk

SNS vyjadruje vážne obavy z vývoja na Slovensku, pretože v ostatnom roku sa bohatí stali bohatšími a chudobní chudobnejšími. Tento rok nebol rokom istôt, ale rokom pokusov a omylov. Slovensko je na pokraji ekonomickej priepasti. Stojí pred vážnymi rozhodnutiami vo vzťahu k EÚ. Na akékoľvek ďalšie kroky musí mať vláda celospoločenskú podporu. Neustále hľadanie dobrých a zlých našu spoločnosť len ubíja. SNS v tejto súvislosti vyzýva, aby vláda začala hľadať skutočne konštruktívne riešenia problémov.

SNS verí, že SMER-SD si uvedomí, že konštruktívna opozícia alebo koaličný partner sú prínosom pre samotnú vládnucu stranu. Veľkosť silných sa ukazuje v tom, ako rešpektuje malých. SNS vyzýva vládnucu stranu SMER-SD, aby začala konečne rešpektovať svojich politických oponentov, aby začala nominovať opozičných politikova do úradov, ktoré im patria. To je podľa SNS nevyhnuté nielen na kontrolu, ale aj na konštruktívnu pomoc vláde.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>