Z rokovania RPG ĽS – HZDS

www.ipolitika.sk

V utorok, 5. februára 2013, sa v Bratislave uskutočnilo rokovanie Republikového politického grémia ĽS – HZDS. Zaoberalo sa vnútropolitickou situáciou na Slovensku, prípravou volieb do orgánov vyšších územných celkov, organizačnými a ekonomickými otázkami, ktoré sú spojené s fungovaním a činnosťou strany.

RPG ĽS – HZDS rozhodlo, že začiatkom apríla sa uskutoční Republikové predstavenstvo strany, ktoré rozhodne o konaní Mimoriadneho republikového snemu. Do RP ĽS – HZDS budú kooptovaní noví členovia tak, aby mali v najvyššom straníckom orgáne, ktorý zasadá medzi snemami svoje zastúpenie všetky, alebo prevažná väčšina okresných organizácií.

www.ipolitika.sk

Republikové politické grémium strany konštatovalo, že sociálna a ekonomická situácia sa na Slovensku od posledných volieb do NR SR nezlepšila. Súčasné problémy sú spôsobené pretrvajúcou hospodárskou recesiou. Vláda SR sa správa pasívne a doposiaľ nepredstavila žiadne udržateľné rozvojové programy, ktoré by stimulovali ekonomický rast a vytvárali predpoklady pre vznik nových pracovných miest.

Na Slovensku chýba reálna alternatíva voči nečinnosti parlamentných politických strán. Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko sa zapojí do regionálnych volieb. Za prípravu volieb do orgánov vyšších územných celkov sú zodpovední krajskí predsedovia strany spolu s regionálnymi štruktúrami ĽS – HZDS.

Zdroj: hzds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>