Vyhlásenie SDKÚ-DS k 25. výročiu sviečkovej manifestácie

www.ipolitika.sk

SDKÚ-DS si dnes s vďakou a úctou pripomína 25. výročie sviečkovej manifestácie z 25. marca 1988 a zároveň Deň zápasu za ľudské práva. Išlo o najväčšie verejné vystúpenie Slovákov v posledných rokoch komunistickej totality. Vystúpenie 2000 ľudí na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave bojujúcich za základné ľudské práva a slobody je udalosťou hodnou nasledovania. Všetci títo statoční ľudia ukázali, že túžba ľudí po slobode a ľudská odvaha zoči-voči násiliu vie byť silnejšia ako moc akéhokoľvek brutálneho totalitného režimu.

www.ipolitika.sk

Ide o veľmi vzácny okamih dejín Slovenska v časoch komunizmu, kedy sa ľudia vedeli postaviť nedemokratickému režimu a ukázať celému svetu, že aj občania v našej vlasti túžia po ľudských právach, slobode a demokracii. Tých 2000 ľudí prejavilo nielen vlastnú osobnú a občiansku statočnosť, ale ukázali aj príklad všetkým, ktorí žili v strachu a neslobode. Títo statoční a odvážni občania dali príklad, že sú hodnoty, za ktoré sa oplatí bojovať aj v tých najtemnejších a najnebezpečnejších časoch. A že len ľudskou odvahou a statočnosťou každého jedného, aj toho najobyčajnejšieho človeka, dokážeme poraziť zlo násilia a totality.

Pavol FREŠO
predseda SDKÚ-DS

 Zdroj: sdku-ds.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>