Vláda sa dohodla s U.S.Steel

www.ipolitika.sk

Spoločnosť U.S.Steel zostáva v Košiciach. Premiér Robert Fico a zástupcovia U.S.Steel podpísali memorandum o zotrvaní spoločnosti v metropole východného Slovenska. „Tento okamih považujem za dôležitý nielen pre Košice, východné Slovensko, ale aj pre celú Slovenskú republiku,“ povedal predseda vlády.

„Vláda SR si plne uvedomuje význam spoločnosti U.S. Steel pre región a pre slovenské hospodárstvo, preto akonáhle sa objavili informácie, že by v tejto spoločnosti s takým obrovským významom pre slovenské hospodárstvo mali byť ohrozené pracovné miesta, bolo jej povinnosťou pristúpiť na rokovanie o zotrvaní U.S. Steel na Slovensku. Vláda bojuje a bude bojovať o každé jedno pracovné miesto na Slovensku,“ uviedol Robert Fico.

Spoločnosť U.S. Steel získa úľavy najmä v oblasti energetiky a životného prostredia. „Po tom, čo preinvestujeme peniaze a zmodernizujeme niektoré z našich kotlov, bude mať naša spoločnosť nárok na podporu pre zelené energie,“ informoval prezident spoločnosti U.S. Steel Košice David Rintoul.

www.ipolitika.sk

Robert Fico zdôraznil, že vláda spoločnosti neposkytne žiadny priamy investičný stimul zo štátneho rozpočtu ani žiadne daňové prázdniny. Niektoré úľavy majú trvanie 15 rokov. Celkovo však dnes podpísaná dohoda garantuje prítomnosť U.S. Steel v Košiciach minimálne na 5 rokov. Po uplynutí piatich rokov dôjde k opätovnému prehodnoteniu podmienok. „Oceňujem, že U.S. Steel sa zaviazal, že bude udržiavať zamestnanosť, že nepristúpi k hromadnému prepúšťaniu a je pripravený spolupracovať aj s ďalšími strategickými firmami, ktoré sú pre slovenské hospodárstvo životne dôležité, ako je napríklad Cargo,“ skonštatoval predseda vlády.„Považujem podpísané memorandum za dobrú správu pre Košice, pre Slovensko, pre ľudí, ktorí tu pracujú a pre ich rodiny,“ doplnil premiér.

Konkrétne podmienky memoranda o zotrvaní americkej spoločnosti v Košiciach sa definitívne dohodli na pondelkovom (25. marec) rokovaní premiéra v centrále U. S. Steel v Pittsburghu. Na stretnutí sa zúčastnili aj minister financií Peter Kažimír, šéf rezortu životného prostredia Peter Žiga, primátor mesta Košice Richard Raši a predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>