Vítame zotrvanie US Steel, ale zdôrazňujeme potrebu zlepšenia podnikateľského prostredia

www.ipolitika.sk

Zotrvanie spoločnosti US Steel v Košiciach je dobrou správou. Rozruch, ktorý vyvolali úvahy o možnom odchode tejto spoločnosti zo Slovenska, je dôkazom významu tejto firmy pre  celý východoslovenský región. Jednanie predsedu vlády s predstaviteľmi US Steel dnes ostro kontrastuje s jeho nedávnymi vyjadreniami o ich „zbesilej privatizácii“ a o tom, že „s tým nemôže nič robiť“. Je pritom všeobecne známe, že príchod amerického investora zachránil tisícky pracovných príležitostí, zlepšil kvalitu riadenia firmy a zlepšil životnú úroveň nielen vo východoslovenskej metropole.

V súvislosti s úvahami významného investora zo Slovenska je potrebné zdôrazniť aj dôvody, pre ktoré tieto úvahy nastali. Tie súvisia s ekonomickou politikou vlády jednej strany, ktorá dramatickým zhoršovaním prostredia pre podnikanie vyháňa prácu zo Slovenska.

www.ipolitika.sk

Aj keď vítame rokovania vládnych predstaviteľov, ku ktorým sme vyzývali už v novembri minulého roka, upozorňujeme, že rokovania si nemožno zamieňať s uplácaním. Dôležité je sústrediť sa na celkové zlepšovanie prostredia a rozvoj živnostenského a malého podnikania tak, aby sme boli čoraz menej závislí na malom počte veľkých firiem. SDKÚ-DS dlhodobo presadzuje zlepšenie prostredia pre tvorbu pracovných miest a transparentné narábanie s verejnými zdrojmi v prospech občanov.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>