So záujmom očakávame ďalší vývoj

www.ipolitika.sk

V českých denníkoch Mladá fronta DNES a Lidové noviny bolo v pondelok zverejnené interview s ministrom zahraničných vecí SR Miroslavom Lajčákom, ktorý povedal, že Slovensko je na dobrej ceste dohodnúť sa s Maďarskom na uzavretí spornej témy Benešových dekrétov.

Tento rozhovor, zdá sa, dokazuje, že časté medzivládne stretnutia začínajú prinášať svoje ovocie. Podľa slov ministra sa objavila nádej, že sa touto citlivou témou dá zaoberať. Výroky Miroslava Lajčáka o dohode s Maďarskom vo veci deportácií po II. svetovej vojne znamenajú pozitívny krok vpred. To už však nie je pozitívne, keď minister hovorí, že zrušenie kolektívnej viny by znamenalo začiatok revizionizmu. Kolektívna vina je neprijateľná. Tá už dnes v Európe neplatí pre nemecký národ, nemá sa vzťahovať ani na maďarskú komunitu žijúcu na Slovensku.

www.ipolitika.sk

Zatiaľ sa teda stalo toľko: slovenská politika prvý raz vyslovila, že sa o týchto veciach treba rozprávať, pričom akoby naznačila aj ochotu riešiť ich.

Zdroj: mkp.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>