Smer si podľa KDH chystá pôdu na rozdávanie stimulov

www.ipolitika.sk

Vláda Smeru vytvorením jedného pracovného miesta zničí podľa Moravčíka tri iné.

Poslanci Smeru zmenami pravidiel pre prideľovanie investičných stimulov podľa podpredsedu KDH Miloša Moravčíka pripravujú pôdu pre ďalšie kolo rozdávania investičných stimulov a daňových úľav.

 

Ako uviedol Moravčík dnes pre agentúru SITA, v čase, keď Smer zvýšil dane podnikom o viac ako pätinu, sa chystá vybraným z nich dane odpúšťať. „Väčšinu podnikov tlačí vláda vysokými daňami do prepúšťania, iných chce odpúšťaním daní motivovať k zamestnávaniu. Smer tak dostáva Slovákov do bludného kruhu prepúšťania a zamestnávania,“ povedal.

Podľa neho realita ukazuje, že sa pritom viac pracovných miest zničí, ako vytvorí. „Časť peňazí totiž zhltnú úrady a časť sa stratí v podnikoch, ktoré výhody získajú,“ konštatoval.

www.ipolitika.sk

Vláda Smeru vytvorením jedného pracovného miesta zničí podľa Moravčíka tri iné. „Dokazujú to údaje z vývoja nezamestnanosti, zo zvýšených daní a odvodov a z poskytnutých stimulov. Rozdávať investičné stimuly v čase zvyšovania daní zamestnávateľom sa jednoducho neoplatí,“ povedal s tým, že doplácajú na to zamestnanci a získavajú na tom úradníci a vybrané podniky. Zmeny v zákone navyše vyzerajú podľa neho tak ako by boli pripravené pre vyvolené firmy a pre podnikateľov s kontaktmi na vysokých miestach.

Vláda by nemala podľa Moravčíka robiť politiku zvýhodňovania svojich a znevýhodňovania všetkých ostatných. Namiesto toho by mala vytvárať také daňové podmienky, ktoré by motivovali firmy na Slovensku zamestnávať. „Obávame sa žiaľ, že zmena zákona o investičnej pomoci je len ďalšou zmenou objednanou mecenášmi v pozadí strany Smer,“ dodal Moravčík.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>