Rok Ficovej vlády bol rokom nezamestnanosti

www.ipolitika.sk

Rok vlády Roberta Fica bol rokom rastúcej nezamestnanosti, vyhlásil na dnešnej tlačovej besede poslanec za SDKÚ-DS Ľudovít Kaník.

Podľa neho vláda nezvláda boj s rastúcou nezamestnanosťou, navyše sa uchyľuje k manipulácii s číslami. “Hra s číslami spočíva v tom, že ľudia sa presúvajú do kolónok práceneschopných, alebo sa využívajú nástroje ako absolventská prax,” uviedol Kaník. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny aj Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny podľa neho masovo rozbieha programy rekvalifikácie a robia všetko pre to, aby ľudia nefigurovali v štatistikách ako nezamestnaní.

Kaníkov stranícky kolega Ivan Štefanec poukázal na to, že o nepriaznivej situácii slovenskej ekonomiky svedčí aj to, že Národná banka Slovenska (NBS) znížila odhad rastu hrubého domáceho produktu pre tento rok na 0,7 percenta. Odhady NBS hovoria aj o tom, že o prácu tento rok príde 26-tis. ľudí.

www.ipolitika.sk

Na záver tlačovej besedy Kaník premiérovi Ficovi symbolicky venoval dres vo farbách vládnej strany Smer-SD. Na zadnej strane mal číslo 16, ktoré má symbolizovať úroveň nezamestnanosti, ku ktorej premiér podľa predstaviteľov SDKÚ-DS doviedol krajinu po roku vládnutia. Keďže nezamestnanosť označili za najpálčivejší problém Slovenska, navrhujú, aby sa touto témou zaoberal aj parlament na mimoriadnej schôdzi.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>