Reakcia predsedu vlády SR Roberta Fica na zvolenie nového pápeža

www.ipolitika.sk

Táto voľba bude určite predmetom mnohých diskusií a analýz, preto chcem novému Svätému Otcovi zaželať predovšetkým veľa zdravia a dobrých a múdrych rozhodnutí počas jeho pontifikátu. V tomto duchu mu pošlem aj blahoprajný telegram a v krátkom čase nového pápeža pozveme na Slovensko pri príležitosti významného výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na naše územie.

Vaša Svätosť,

www.ipolitika.sk

z príležitosti Vášho zvolenia za rímskeho biskupa a hlavu Katolíckej cirkvi Vám s úctou vyjadrujem úprimné blahoželanie v mene svojom, vlády Slovenskej republiky a obyvateľov Slovenskej republiky.
Pripájam sa ku gratuláciám najvyšších štátnych i náboženských predstaviteľov s prianím pevného zdravia, síl, úspechov, dobrých spolupracovníkov a duchovnej ochrany pre Váš zodpovedný a náročný úrad.
Dovoľujem si vyjadriť nádej, že vo Vašej osobe bude mať Katolícka cirkev a svet dôstojného náboženského vodcu, veľký ľudský vzor a celým svetom uznávanú a rešpektovanú duchovnú autoritu. Úprimne Vám prajem, aby Vaše poslanie bolo pokračovaním v dobrom diele a práci Vašich vzácnych predchodcov.
Vaša Svätosť, naša slovenská krajina je pripravená kedykoľvek Vás prijať s otvorenou náručou ako prevzácneho hosťa. Súčasne sa pripájam k tým, ktorí Vám želajú, aby ste náš svet oslovili bohatstvom svojho vnútra, čarom svojej osobnosti i schopnosťou tradičné duchovné hodnoty ponúkať účinným spôsobom dnešnému ľudstvu.

S úctou a úprimným pozdravom

Robert Fico

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Reakcia predsedu vlády SR Roberta Fica na zvolenie nového pápeža

  1. Je veskrze chvályhodné,že slovenský premiér zaželal Svatému otci všechno nej.Bohužel,jako ortodoksní proletář nezná Desatero Božích přikázaní.Jedním z nich je i přikázaní “nepokradeš”.Tady se pán premiér dostává do konfliktu.Krádež zůstane krádeží,byť jde o sponzorování politické strany SMER,včetně zdůvodnění,že se jedná o sponzorský dar.Jak darující,tak i obdarovaný jsou vyznávačí marxleninského nahlížení na svět,včetně cizích peněz.V těchto souvislostech lze hovořit o zcela evidentním farizejství,což u “bolševika”není překvapující.Mohu-li navrhnout,požádejte Svatého Otce o zpověd a rozhřešení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>