Rajecké Teplice: Na konferencii Vyber si život diskutovali o výchove detí v rodinách

www.ipolitika.sk

Vytvoriť priestor na diskusiu o potrebe ochrany ľudského života od počatia po prirodzenú smrť bolo cieľom XV. ročníka medzinárodnej konferencie Vyber si život, ktorá sa počas uplynulého víkendu uskutočnila na pôde Mestského úradu v Rajeckých Tepliciach. 

Konferencia sa podľa predsedníčky občianskeho združenia Fórum života Marcely Dobešovej zamerala na tému Výchova detí v rodine. „Žijeme v dobe, kedy sa pravda často prekrúca. Chceli sme ukázať, že je aj niečo iné, čo nám ponúkajú médiá, s čím naše deti prichádzajú zo školy domov. Na túto tému sme hľadali odpovede na otázky, ktoré si v spoločnosti málokto kladie. A chceli sme vytvoriť priestor na diskusiu ako vplýva rodina na školu, ako škola na rodinu, ako médiá vplývajú na výchovu detí,“ povedala Dobešová.

Ak chcú rodičia pripraviť v dnešnej mediálnej dobe deti pre správny prístup k životu, mali by ich podľa Pavla Izraela z katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku viesť k tomu, aby si dokázali vyberať, čo budú prijímať z tlače, internetu, televízie alebo filmov. „Na druhej strane, aby si to vedeli zhodnotiť. Ak budú niečo sledovať, aby boli schopné samy si povedať, vypnem televízor alebo takýto časopis si nebudem ďalej čítať. Pretože dieťa je schopné zhodnotiť, či mu to prinesie niečo dobré alebo skôr mu to môže uškodiť. A povzbudzovať deti k tomu, aby trávili čas iným spôsobom, ako len s médiami. Teda trošku vybalansovať trávenie voľného času,“ uviedol Pavol Izrael.

www.ipolitika.sk

Na konferencii podľa Marcely Dobešovej ocenili manželov Ewu a Lecha Kowalewskych z Poľska, ktorí sa angažujú v ochrane života a okrem iného boli iniciátormi celosvetovej púte od oceánu k oceánu. V kategórii organizácia ocenili zahraničnú medzinárodnú organizáciu Human Life international, pôsobiacu v takmer 50 krajinách sveta. Cenu odovzdali aj maliarke Eve Trizuljakovej. „Prácou a umením vie osloviť nielen rodinu, ale celé okolie. A to, čo som od nej čítala mi hovorí z duše. Z duše ženy, takže si cenu si určite zaslúži,“ dodala predsedníčka občianskeho združenia Fórum života.

Na podujatí sa zúčastnili predseda KDH, podpredseda parlamentu Ján Figeľ a europoslanci za KDH Miroslav Mikolášik a Anna Záborská.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>