Rafael Rafaj: To Maďarsko by sa malo ospravedlniť!

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) vyzýva Maďarsko, aby sa ospravedlnilo Slovenskej republike za historické krivdy. SNS reaguje na vyhlásenie maďarského ministra zahraničných vecí Jánosa Martonyiho, ktorý očakáva od slovenskej strany ospravedlnenie za Benešove dekréty.

Vzťahy Slovenska a Maďarska sú naďalej pod vplyvom brázdy studeného iredentistického frontu a nič na tom nezmenia teplé úsmevy ministrov zahraničných vecí oboch krajín!

Slovensko-maďarské zmierenie je možné iba po úprimnom a kajúcnom ospravedlnení sa Maďarska za všetky historické krivdy spáchané voči slovenskému národu. Maďarská čižma len v 20. storočí štyrikrát vstúpila na slovenskú pôdu, Maďari majú na rukách krv pätnástich Černovčanov, obete zákerného bombardovania v tzv. Malej vojne, tisíce prenasledovaných, mučených a zavraždených počas násilnej maďarizácie a okupácie po Viedenskej arbitráži.

Vyhlásenie ministra zahraničných vecí Maďarska Jánosa Martonyiho, aby sa Slovensko ospravedlnilo Maďarom na Slovensku, je arogantne provokačné s taktikou hodiť horúci zemiak na slovenskú stranu. Otvorenými záležitosťami medzi Slovenskom a Maďarskom nie sú denacifikačné normy, tzv. Benešove alebo prezidentove dekréty, či legitímne uznesenia Slovenskej Národnej Rady, ale nedodržiavania mierových zmlúv po I. aj II. svetovej vojne Maďarskom, nerešpektovanie histórie, suverenity a zvrchovanosti Slovenskej republiky, exteritoriálna agresívna legislatíva a podpora územným autonómiám v okolitých štátoch so snahou o dezintegráciu celého stredoeurópskeho priestoru.

www.ipolitika.sk

Ospravedlnenie Maďarom žijúcim na Slovensku by bolo cestou k vzájomnému slovensko – maďarskému zmiereniu a uzavretiu minulosti. To vyhlásil 19. marca v Budapešti maďarský minister zahraničných vecí János Martonyi. Minister pre tlačovú agentúru MTI uviedol, že súhlasí so svojím slovenským rezortným partnerom Miroslavom Lajčákom, podľa ktorého v atmosfére posilňujúcej sa vzájomnej dôvery a pri intenzívnych slovensko – maďarských medzivládnych vzťahoch je možné nastoliť už aj témy, na ktoré mali obidve strany diametrálne rozdielne názory.

Podľa SNS je smutné, že minister Miroslav Lajčák bez mandátu parlamentu v rozhovore pre český denník MF DNES de facto spochybňuje obsah Uznesenia NR SR č. 533 z 20. septembra 2007 o nedotknuteľnosti povojnových dokumentov k usporiadaniu pomerov po II. svetovej vojne na Slovensku.

SNS naďalej trvá na vyhlásení NR SR, že právne a majetkové vzťahy, ktoré vznikli týmito rozhodnutiami, sú nespochybniteľné, nedotknuteľné a nemenné.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>