Rafael Rafaj: Garantovať status quo menšinám nie je proslovenské

www.ipolitika.sk

Najväčšou chybou, ktorú robia Slováci aj predstavitelia menšín je, že preceňujú vyhlásenie premiéra Róberta Fica na adresu menšín, ktoré odznelo na pôde Matice slovenskej 26. februára. Slovákom na juhu takýto rozpor slov – ktoré premiér už aj tak koriguje – a činov v ničom nepomôže, a na druhej strane menšiny zbytočne naštartuje na ďalší tlak na ústupky slovenskej vlády. Premiér neskôr vo vyjadrení pre denník Új Szó zmenil rétoriku. SNS preto principiálne považuje deklarovanie status quo v menšinovej oblasti za protislovenskú chybu vládnutia strany Smer-SD.

www.ipolitika.sk

Národniari preto vyzývajú premiéra Roberta Fica, aby vláda zákon o používaní jazykov menšín a zákon o štátnom jazyku vrátila na pôvodný stav pred deformujúcimi novelizáciami za vlády Ivety Radičovej. Ak sa strom pozná podľa ovocia a premiér Robert Fico potrebuje Slovákom dokazovať vlastenectvo svojho vládnutia, nepotrebuje to robiť slovami, ale činmi, keďže na nápravu legislatívnych noriem diskriminujúcich Slovákov má dostatok poslancov. Podľa SNS menšiny musia okrem svojich práv rešpektovať aj svoje povinnosti, lojálnosť k štátu a akceptovať fakt, že Slovenská republika vznikla na základe sebaurčovacieho práva slovenského národa.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>