Nezamestnanosť na Slovensku neklesá, je to len hra Smeru s číslami

www.ipolitika.sk

Na Slovensku podľa opozičnej SDKÚ-DS v žiadnom prípade nedošlo k zastaveniu rastu nezamestnanosti a už vôbec nie k poklesu. Vládna strana Smer-SD sa len hrá s číslami, aby vytvorila dojem, ktorý nezodpovedá realite. Na dnešnej tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR to vyhlásili poslanci SDKÚ-DS Ivan Štefanec a Ľudovít Kaník.

“Pravda je taká, že nezamestnanosť naďalej stúpa. Dochádza len k presúvaniu ľudí z jednej kolónky do druhej, aby sa opticky dosiahli lepšie čísla,” uviedol Kaník. Podľa jeho slov je medzi tými, ktorí nemajú prácu, 30.000 ľudí označených ako práceneschopných. Zároveň z jedného mesiaca na druhý o 100 % narástol počet ľudí, ktorí sa zúčastňujú absolventskej praxe. Je ich spolu 10.000. “To sú ale všetko ľudia, ktorí nie sú zamestnaní,” opísal Kaník.

www.ipolitika.sk

Reagoval tak na najnovšie údaje o nezamestnanosti z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) SR. Podľa nich nezamestnanosť na Slovensku v januári tohto roka medzimesačne klesla o 0,09 percentuálneho bodu a dosiahla úroveň 14,71 %. Informoval o tom v utorok (19. 3.) minister práce Ján Richter (Smer-SD) a dnes to potvrdili aj oficiálne štatistiky ÚPSVaR.

“Smer sa pod tlakom neschopnosti vyrovnať sa s rastúcou nezamestnanosťou uchyľuje k rôznym kamuflážam, maskovaniu, hre s číslami a mäteniu ľudí,” odôvodnil Kaník. Jeho kolega zo strany Štefanec vyzval vládu, že je načase prehodnotiť hospodársku politiku v oblasti daní, odvodov či pracovného práva. “Tak, aby nenarastal počet nezamestnaných, ale práve naopak,” povedal Štefanec.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>