Minister D. Čaplovič ocenil pedagógov z celého Slovenska

www.ipolitika.sk

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Dušan Čaplovič ocenil pri príležitosti Medzinárodného dňa učiteľov najlepších pedagógov z celého Slovenska. Tí si z rúk ministra prevzali medaily a ďakovné listy sv. Gorazda.

Morálne ocenenie sa okrem pedagógov udeľuje aj školským pracovníkom a pracovníkom v iných oblastiach spoločenského života, ktorí vykonali záslužnú prácu pre školy a žiakov.Medaily a ďakovné listy sv. Gorazda si v priestoroch historickej budovy Národnej rady SR na Župnom námestí v Bratislave prevzalo 81 učiteliek a učiteľov. Veľké medaily získalo 27 pedagógov za dlhoročnú prácu vo výchovno-vzdelávacom procese, 42 učiteľov dostalo za úspechy vo svojom povolaní malú medailu, 11 pedagógov si prevzalo ďakovné listy.

www.ipolitika.sk

Pri tejto príležitosti minister školstva uviedol, že napriek stavu verejných financií sa rezort snaží zlepšiť materiálne zabezpečenie učiteľov. „Je to podobné, ako so vzdelaním, keď sa niečo zamešká za 20 rokov, za jeden rok sa to nedoženie. Vnímam to však ako výzvu aj pre mňa, aby som sa nevzdával a robil všetko v záujme kvality vzdelávacieho procesu, reštrukturalizácie a optimalizácie školskej siete, a samozrejme, aj zaslúženého finančného ocenenia. Cesta je tŕnistá, no ja sa nevzdávam,” povedal Dušan Čaplovič.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>