KDH: Reklama na spotrebiteľské úvery by mala ľudí lepšie informovať

www.ipolitika.sk

Kresťanskí demokrati chcú, aby boli ľudia pri reklamách či ponukách o spotrebiteľských úveroch lepšie informovaní. Parlamentu preto v závere deviateho rokovacieho dňa 16. schôdze Národnej rady (NR) SR predstavili návrh poslaneckej novely zákona o spotrebiteľských úveroch.

Právnu normu pripravila štvorica poslancov za KDH Pavol Abrhan, Pavol Hrušovský, Monika Gibalová a Martin Fronc. Podstatou novely je to, aby sa v reklamách a ponukách o úveroch zrozumiteľne a čitateľne uvádzala aj výška ročnej percentuálnej miery nákladov.

Poslankyňa OĽaNO Helena Mezenská snahu kolegov z opozičných lavíc ocenila. “Tento návrh zákona sa nedá nič iné iba podporiť,” skonštatovala dnes v rozprave k tomuto bodu. Zároveň však navrhla do zákona zapracovať aj sankcie pre prípad porušovania nových pravidiel.

www.ipolitika.sk

Poslanci sa do lavíc vrátia v stredu 27. marca, mali by uzavrieť rokovanie aktuálnej 16. schôdze. Na programe majú už len tri novely z dielne nezaradeného poslanca Alojza Hlinu. Ten chce okrem iného zakázať vysielanie reklamy na alkohol pred polnocou či okresať príspevky pre politické strany.

Zdroj: kdh.sk

 

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>