KDH: Chceme, aby platforma bola alternatívou Smeru už vo voľbách do VÚC

www.ipolitika.sk

KDH záleží podľa predsedu poslaneckého klubu KDH Pavla Hrušovského na tom, aby sa Ľudová platforma už v regionálnych voľbách dokázala osvedčiť ako alternatíva proti Smeru-SD. Ako povedal Hrušovský dnes pre agentúru SITA, Ľudová platforma by mala znamenať užšie spojenectvo pri politickej práci medzi stranami, ktoré sú tradičné a osvedčené, teda KDH, Most-Híd a SDKÚ-DS. „Vidím perspektívu v tomto politickom projekte, ako serióznej alternatíve voči politike sociálnej demokracie,“ povedal.

Lídri krajov a strán diskutujú podľa Hrušovského o možnosti čo najužšej spolupráce, vrátane spolupráce na príprave volieb do vyšších územných celkov. „Deje sa tak na všetkých úrovniach. KDH venuje tejto politike veľkú pozornosť. Tam, kde to bude možné, vedenie hnutia odporúča štruktúram uzatvárať koalície, ktoré zodpovedajú spolupráci strán Ľudovej platformy. Želám si, aby sa táto spolupráca prehlbovala,“ zdôraznil Hrušovský.

www.ipolitika.sk

Hrušovský verí, že príde aj čas, keď platforma nájde zhodu aj na jednom spoločnom prezidentskom kandidátovi. „KDH intenzívne diskutuje o postupe pri prezidentských voľbách a nedá sa vylúčiť, že na najbližšej rade prijme rada uznesenie k prezidentským voľbám,“ uviedol s tým, že každé rozhodnutie je potrebné starostlivo zvážiť. „Nielen kandidovať, ale dokázať aj odhadnúť výsledok. Preto KDH zvažuje, aký postup zvolí do prezidentských volieb,“ dodal.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>