KDH chce o nezamestnanosti diskutovať s SDKÚ-DS, Mostom-Híd aj odborníkmi

www.ipolitika.sk

Kresťanskodemokratické hnutie chce zorganizovať okrúhly stôl, a so stranami Ľudovej platformy a ekonomickými a sociálnymi partnermi diskutovať o nezamestnanosti. Cieľom je hľadať a ponúkať riešenia súčasnej zlej situáciu v oblasti zamestnanosti.

Ako povedal dnes pre agentúru SITA predseda KDH Ján Figeľ, téma nezamestnanosti je kľúčová, pretože zasahuje všetky oblasti. “Keďže premiér Robert Fico neponúka skutočné riešenia a vzdáva sa pred krízou vplyvu vlády na vývoj ekonomiky a trhu práce, KDHchce iniciovať rokovanie blízkych strán Ľudovej platformy s cieľom ponúknuť Slovensku riešenia. Obraz o nemohúcnosti vlády pripomína postoj ruky hore, lebo je tu kríza. Naša odpoveď je rukávy hore, aby sme prekonali krízu,” vyhlásil líder kresťanskýchdemokratov. KDH chce spolu s partnermi navrhnúť riešenia, ktoré potrebujú ľudia a ponúknuť ich vláde.

www.ipolitika.sk

Ján Figeľ chce za okrúhly stôl najskôr pozvať predsedov a zástupcov SDKÚ-DS a Most-Híd. Diskutovať majú na tému zamestnanosti. Pri diskusii by nastolili niektoré návrhy pre oblasť zamestnanosti, trhu práce, verejných financií, alebo hospodárskej politiky. “Ďalším kolom bude dialóg s ekonomickými a sociálnymi partnermi a odbornou verejnosťou tak, aby tieto návrhy boli posúdené aj tými, ktorí ich priamo prežívajú. Je to odpoveď na situáciu, keď Fico po nástupe vlády istôt zorganizoval viaceré teatrálne stretnutia Radysolidarity a rozvoja, ale tie dnes už nemajú dôveryhodnosť, pretože vládne a parlamentné rozhodnutia boli v úplne inej línii, ako signály z týchto rokovaní rady,” zdôraznil  predseda  KDH.

Takéto odborné rokovanie má byť podľa Jána Figeľa jednou z odpovedí na zhoršujúcu sa situáciu, pretože rast nezamestnanosti je tak rýchly, že Slovensko posúva k najhorším ekonomikám EÚ. “Slovensko potrebuje reálnu politickú alternatívu,” dodal.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>