Ján Hudacký: Vláda vyháňa investorov zo Slovenska

www.ipolitika.sk

KDH dlhodobo kritizuje vládu, že nerieši konsolidáciu verejných financií s dôrazom na strane výdavkov ale najmä na strane príjmov. To znamená zvyšovanie daní a aj celkové zhoršovanie podnikateľského prostredia.
Od nástupu vlády SMER-u boli prijaté viaceré opatrenia, ktoré znížili atraktívnosť Slovenska pre zahraničných investorov a tak zastavili proces tvorby nových pracovných miest.

Potvrdzuje to aj najnovší prieskum, na ktorom sa zúčastnilo asi 187 zahraničných firiem pôsobiacich na Slovensku. Podľa prieskumu by pätina investorov uprednostnila pre podnikanie inú krajinu. SR tak stratila pozíciu najatraktívnejšej destinácie v strednej a východnej Európe, prvenstvo patrí Čechom.

www.ipolitika.sk

Podľa prieskumu investori kritizujú zvýšenie dane z príjmu pre firmy a zmeny v Zákonníku práce. Podľa kresťanských demokratov vláda musí začať šetriť na sebe a robiť maximum pre získanie nových investorov. Toto je možné podľa KDH opätovným zavedením rovnej dane a prijatím kvalitného a pružného Zákonníka práce.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>