Ján Hudacký: Odídencom chýbajú hodnoty

www.ipolitika.sk

Ako lídri Slovenska sa chcú cez svoje sny či Alfy presadiť ľudia, ktorí podľahli emóciám a politickej objednávke istých skupín, povedal podpredseda KDH Ján Hudacký.

Podpredseda SDKÚ Viliam Novotný sa dnes v diskusnej relácii TA3 V Politike vyjadril, že odchody rôznych “špekulantov, karieristov a nespokojencov” z politických strán a vytváranie rôznych dvojíc či skupiniek pomáhajú hlavne Smeru. „Neprospieva to stredopravým politickým stranám,“dodal.

Na otázku, či za špekulantov považuje aj Luciu Žitňanskú a Miroslava Beblavého, ktorí vo februári rozbehli svoj projekt Tvoríme Slovensko, reagoval, že v ich prípade ide skôr o nespokojencov a karieristov.
Ako pripomenul, zatiaľ z SDKÚ neodišli, pričom predpokladá, že sa celá situácia vyrieši vo veľmi krátkom čase na Prezídiu strany.

Chce jasné odpovede
Novotný je zvedavý, či chcú daný projekt realizovať v rámci SDKÚ alebo mimo nej, ale zaujíma ho aj to, či pomôže stredopravým stranám alebo im bude skôr škodiť.
“Chcem na to jasné odpovede a potom jasné stanovisko Prezídia, ako ďalej v spolupráci s nimi,” podčiarkol.

www.ipolitika.sk

Hudacký: Chýbajú im hodnoty
Podpredseda KDH Ján Hudacký vidí za odchodom ľudí podľahnutie emóciám, ako aj politickej objednávke určitých skupín, ktorí sa cez svoje sny, vízie či Alfy chcú presadiť cez príliš veľké ambície ako lídri Slovenska.
V ich programe však podľa neho nie je okrem lietania v ružových oblakoch žiadna zmienka o hodnotách, ktoré sa týkajú ochrany rodiny a života. „V KDH si situáciu vyriešime konsolidáciou, budeme získavať voličov aj percentá,“ avizoval. Nemyslí si, že by im občianske združenie Alfa, ktoré založil Radoslav Procházka, alebo Nová väčšina  Daniela Lipšica a Jany Žitňanskej zobrali voličov. Zároveň potvrdil, že z KDH už neplánuje nikto odísť.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>