Ján Figeľ: Odpoveďou na odkaz bratislavského Veľkého piatka je aj spolupráca Ľudovej platformy

www.ipolitika.sk

Zástupcovia viacerých organizácií pod vedením Fóra kresťanských inštitúcií (FKI) pripravili k 25. výročiuSviečkovej manifestácie pestrý viacdňový program. Začal sa už v sobotu (23.3.) večer koncertom v Katedrále sv. Martina. Na Kvetnú nedeľu bol súčasťou programu festival mladých Vikvetfest k 28. Svetovému dňu mládeže.

www.ipolitika.sk

Sériu podujatí dnes (25. marca 2013) v rámci spomienky  na 25. výročie Sviečkovej manifestácie odštartovali organizátori odhalením Múru nenápadných hrdinov v priestoroch Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave.Prvé tabule na múre patria popredným osobnostiam tajnej cirkvi na Slovensku Vladimírovi Juklovi a Silvestrovi Krčmérymu. V priestoroch školy sídli aj Múzeum zločinov a obetí komunizmu. Odhalenie múru iniciovalo občianske združenie Nenápadní hrdinovia, ktoré stojí aj za vznikom múzea. Technické problémy znemožnili otvoriť priestor múzea, v ktorom chceli inštalovať výstavu k 25. výročiu Sviečkovej manifestácie. Tabule nenápadných hrdinov odhaľovali členovia občianskeho združenia, študenti, ktorí pomáhajú pri rekonštrukcii priestorov múzea, autori tabúľ a rektor vysokej školy sv. Alžbety Vladimír Krčméry,  a tiež podpredseda NR SR Ján Figeľ a europoslankyňa Anna Záborská.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>