J. Počiatek: Prešovu podáme pomocnú ruku

www.ipolitika.sk

O možnostiach ako zlepšiť dopravnú situáciu na východe Slovenska rokoval minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek s predsedom Prešovského samosprávneho kraja Petrom Chudíkom. Dohodli opatrenia, ktoré pomôžu zlepšiť miestnu dopravnú situáciu.

Osobitnú pozornosť venovali minister a predseda kraja stavu ciest v Prešovskom kraji. V záujme jeho zlepšenia podpísali deklaráciu o spolupráci, ktorá umožní zmeny v usporiadaní vybraných úsekov ciest v Prešove a  zabezpečí prestavbu a stavebné úpravy dvoch prešovských križovatiek. „Hoci máme v čase krízy značne obmedzené možnosti, chceme prešovskej samospráve podať pomocnú ruku a podporiť tak hospodársky i spoločenský rozvoj na východe Slovenska,“ zdôraznil J. Počiatek.

www.ipolitika.sk

Minister zároveň pripomenul, že obyvatelia Prešova sa môžu v nasledujúcich rokoch tešiť na kvalitné cestné spojenie s ďalšími veľkými slovenskými mestami. Jednou z priorít rezortu dopravy je totiž dobudovanie diaľnice D1. Prešov i Košice budú podľa plánov ministerstva dopravy spojené s hlavným mestom diaľnicou v roku 2018. „Už o dva roky by sa vodiči z prešovského kraja mali tešiť zo súvislého diaľničného prepojenia z Prešova až po Ružomberok,“ povedal J. Počiatek. Ako pripomenul, na ministerstve sa momentálne spracúvajú štúdie a dokumenty, aby bolo možné z eurofondov začať stavať aj rýchlostnú cestu R4 smerom z Prešova na poľskú hranicu.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>