J. Počiatek: Na opravu výtlkov na hlavných cestách vyčleníme 15 miliónov eur

www.ipolitika.sk

V priebehu najbližších dní poskytne Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR mimoriadnu injekciu 15 miliónov eur na opravu kritických úsekov ciest I. triedy. Po stretnutí s predsedami vyšších územných celkov o stave a budúcnosti ciest na Slovensku o tom informoval minister Ján Počiatek.

„Tohtoročná zima sa výrazne podpísala pod kritický stav slovenských ciest a skomplikoval život vo všetkých krajoch Slovenska. Preto sme v rozpočte ministerstva dopravy vyčlenili 15 miliónov eur, ktoré Slovenská správa ciest v najbližších týždňoch použije na opravy kritických úsekov ciest I. triedy,“ povedal po stretnutí minister dopravy Ján Počiatek.
Predsedovia nitrianskeho, banskobystrického a prešovského kraja Milan Belica, Vladimír Maňka a Peter Chudík spolu s podpredsedom Trnavského samosprávneho kraja Zdenkom Čambalom sa s ministrom zhodli na fakte, že stav ciest je kritický a cesty sú dlhodobo podfinancované. Riešením by mohli opatrenia, ktoré zabránia ťažkotonážnym vozidlám poškodzovať cesty druhej a tretej kategórie. Pri tejto príležitosti informoval J. Počiatek prítomných, že riešenie tohto problému by mal predstaviť v najbližších mesiacoch.
Župani spolu s ministrom dopravy rokovali aj o riešeniach, ako pripraviť samosprávne kraje na možnosť čerpať peniaze na cesty druhej a tretej triedy z fondov EÚ v nasledujúcom programovom období a zároveň ako vyriešiť problém, kedy mestá a obce nevlastnia pozemky pod cestami, o ktoré sa musia starať.

www.ipolitika.sk

Zdroje, ktoré sa teraz uvoľnia z rozpočtu na nevyhnutnú opravu ciest získa ministerstvo dopravy späť prostredníctvom fondov EÚ. „Slovenská správa ciest si uplatní projekty, ktoré v tomto programovom období financovala zo štátneho rozpočtu ako eurofondové projekty,“ vysvetlil J. Počiatek. Ide napríklad o opravu mostov, ktoré sa robili v rokoch 2007 až 2013.  Po tom, ako sa tieto už realizované projekty preplatia z eurofondov, sa chýbajúcich 15 miliónov vráti do rozpočtu ministerstva dopravy.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>