Čo (ne)chceme od premiéra Fica

www.ipolitika.sk

Slovensko ide spoluorganizovať olympiádu, aby sa podporil cestovný ruch, stavať futbalové štadióny, aby sa podporil šport a premiér s ministrami sa vyberú na dvojtýždňové turné, aby pogratulovali ženám k ich medzinárodnému dňu. Cudzinci si už iste hovoria, že na tom našom Slovensku musí byť sveta žiť!

Našinec však vie, že to všetko sú len „panské huncútstva”, ktoré nemajú nič spoločné so životom bežných ľudí. Tí nemyslia na olympiádu, ale na to, či im príde skôr šek na zaplatenie elektriny alebo výplata. Nezaujíma ich, či sa zrekonštruuje štadión trnavského veľkopodnikateľa, ale to, či budú môcť svoje dieťa zobrať cez prázdniny ďalej než k starým rodičom. Nuž a poďakovanie ženám k ich dňu je dôležité, a ja súhlasím s Kažimírom, že sú to éterické bytosti. No tá éterickosť akosi vyprcháva, keď sa dostávajú do situácií, akú opísala vo svojom blogu Miroslava Ábelová. Ak by si ich chceli premiér s ministrami uctiť skutočne, tak by nerobili žiadne veľkolepé šou, ale namiesto toho konečne začali hľadať východiská z neľahkej situácie, v ktorej sa nachádzame.

www.ipolitika.sk

Kladiem si otázku, či je vôbec možné, aby sa v nejakej inej krajine, kde raketovo rastie nezamestnanosť, vznikajú a rozširujú sa hladové doliny, učitelia sa nedokážu domôcť slušného ohodnotenia, zdravotné sestry sa o svoju minimálnu mzdu musia prieť s ústavným súdom a podnikatelia musia splácať zlodejiny politikov, premiér aj so svojimi ministrami vybrali na dva týždne robiť putovný kabaret?

Úlohou každej vlády je totiž riadiť krajinu a hľadať riešenia. Podporovať vznik nových pracovných miest, budovať kvalitné školstvo a zdravotníctvo a postarať sa o starých a chorých. Na potrebu riešení týchto akútnych problémov odpovedá Ficova vláda putovným kabaretom, megalomanskou víziou olympiády a 40 miliónmi eur na stavbu štadiónov. Zdá sa, že Fico buď rezignoval na svoje základné úlohy alebo si ich mýli s politickou kampaňou. Alebo sa len snaží ľuďom zalepiť oči pretože si s riadením krajiny nevie poradiť?

My mu radi pripomenieme, čo sa od premiéra očakáva (a čo nie). A to už tento piatok o 16,30 pred Národným tenisovým centrom. Práve tam má pokračovať putovný kabaret k MDŽ.

Akcia bude pod hlavičkou 99%, ale radi na nej privítame kohokoľvek, kto súhlasí s naším názorom: Od premiéra nechceme vtipy, ale riešenia problémov Slovenska!

Zdroj: 99percent.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>