Buranské, pán premiér

www.ipolitika.sk

O tých Ficových klikoch ste počuli, nie? Bodaj by nie. Tiež som ich videl v spravodajstve istej televízie, akoby bol ten príspevok vychystaný v strižni na Úrade vlády.

Pravdaže rozumiem. Raz sa vláda zo všetkých síl stará o našu ekonomiku, ako hovorieva premiér, ale nezamestnanosť napriek tomu rastie, ľudia rušia živnosti a niektoré firmy sa sťahujú platiť dane inde – nejako treba ľuďom ukázať, ako to s tými jej silami vlastne je. Teda takto: premiér sa nachádza v lepšej fyzickej forme ako príslušníci elitnej vojenskej jednotky! Z toho je jasné, že ani s ekonomikou by nikto iný nič viac neurobil.

Bolo mi tých vojakov 5. pluku špeciálneho určenia ľúto. Príde človek, ktorý zažaloval karikaturistu, že si vraj robil posmech z jeho zdravotných problémov s chrbticou, ale zaraz strčí do vrecka trénovaných chlapov. Je na tom niečo smiešne? Vôbec nič.

Kým niektorí potom vyrátali počet klikov na sekundu a pochválili schopnosť talentovaného PR, mnohí mi osobne alebo aj emailom položili otázku:

Čo to máme za vojakov babrákov a mľandrošov, keď ich elitnú jednotku vo fyzickej zdatnosti presúperí predseda vlády?!

www.ipolitika.sk

Pochopil by som zmysel pre nadsádzku (a PR) azda v prípade, kebyže premiér nevysiela takýto signál občanom Slovenska, kde si, žiaľ, veľa z nich myslí, že ozbrojené sily sú pre našu krajinu skôr finančná príťaž než nevyhnutnosť. Alebo keby som nemal na pracovnom stole vládny návrh Bielej knihy (plán reforiem armády a jej modernizácie), kde sa konštatuje, že ozbrojené sily majú presne tie isté problémy ako v roku 2006, kedy sa ujala prvá Ficova vláda. Teda že sme sa za 6 rokov prakticky nepohli z miesta. Alebo keby nebolo už teraz jasné, že s takýmto plánom, ako sa v Bielej knihe navrhuje – teda bez nevyhnutných reforiem a s tými finančnými prostriedkami, aké Ficova vláda na armádu plánuje – kráčame aj v ďalších rokoch do slepej uličky.

Bolo to nevhodné a buranské, pán premiér.
P. S. S napätím čakám, kedy premiér najbližšie zájde do nejakého podniku, nechá v zasadačke nainštalovať reportážne kamery, sfúkne manažérov… a za dvadsať minút im na tabuľu nakreslí projekt lepšej organizácie práce, plán výroby a nových trhov. Lebo zatiaľ čo vo vláde pracujú ako trúdy, oni si tu mľandravejú, vyhovárajúc sa na zákonníky práce, dane, odvody, byrokraciu a čojaviemčo. Proste si treba vyzliecť sako, vyhrnúť rukávy, súdruhovia, a makať. Možno príde aj predseda parlamentu Paška, ktorý upozorní, že bez dobrej nálady krízu neprekonáme, a navrhne nejakú vhodnú pesničku. Pôvodnú slovenskú, pravdaže.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>