Anna Záborská: O rozpočte 2014-2020 je potrebné ešte rokovať

www.ipolitika.sk

Slovenská europoslankyňa Anna Záborská dnes podporila spoločné uznesenie, v ktorom Európsky parlament neprijal dohodu šéfov vlád členských štátov o Viacročnom finančnom rámci EÚ na roky 2014-2020. Táto dohoda je podľa parlamentu len východiskom pre ďalšie rokovania. Vo svojom vystúpení  v dopoludňajšej rozprave preto Záborská žiadala o realistický rozpočet, ktorý bude dostatočne flexibilný.

Predsedovia vlád členských štátov hovoria, že je potrebné šetriť. To je síce pravda, ale zároveň stále viac krajín hovorí, že prekročia povolený deficit vo výške troch percent HDP,” upozornila slovenská europoslankyňa.Snaha parlamentu zvýšiť investície na podporu rastu zase podľa Záborskej ignoruje fakt, že centrálneplánované hospodárstvo zvyčajne končí krachom.“A občania chcú zároveň aj šetriť, aj investovať,” zdôraznila europoslankyňa.

www.ipolitika.sk

“Súhlasím s Josephom Daulom, že nemôžeme byť pesimisti a postaviť finančný rámec na tom, že kríza tu bude ešte ďalších sedem rokov. Buďme preto realisti a nájdime spôsob, ako prijať finančný rámec, ktorý bude možné prispôsobiť podľa toho, ako sa nám spoločne bude dariť prekonávať krízu a obnovovať prosperitu v celej Európe bez rozdielu,” dodala Anna Záborská.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>