Andrej Danko: Premiér by mal požiadať o zoznam schránkových spoločností na Cypre

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) dôrazne protestuje proti finančnej pomoci Cypru vo výške 10 miliárd eúr.

SNS reaguje na dohodu ministrov financií eurozóny, ktorí takto chcú odvrátiť bankrot Cypru. Podľa SNS je Cyprus dlhodobo daňovým rajom, v ktorom si podnikatelia skesľujú svoje hospodárske výsledky. Sám premiér Robert Fico sa vyjadril, že na Slovensku pôsobí takmer 2000 vlastníkov cyperských spoločností.

SNS vyzýva premiéra, aby dodržal svoje verejné vyhlásenie z júna 2012 a okamžite požiadal o zoznam všetkých slovenských ponikateľov, ktorí vlastnia cyperské schránkové spoločnosti na Cpyre. SNS verí, že premiér splní svoju verejnú výzvu.

www.ipolitika.sk

Podľa SNS je Cyprus krajina, ktorá si nezaslúži pomoc Európskej únie, krajina, ktorá je typickým príkladom zachraňovania peňazí špekulatívnych podnikateľov, neochotných platiť dane, a dokonca aj niektorých politikov. Premiér Robert Fico má jedinečnú šancu dodržať svoje slovo a ukázať, že jeho vyhlásenia nie sú len zmesou populistických vyjadrení.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>