Vyvlastnenie je proti pacientom na Slovensku

logo_kdh www.ipolitika.sk

Dnešný list, ktorý doručili vláde zástupcovia súkromnej zdravotnej poisťovne, je varovaním, že Slovensko môže prehrať ďalší spor a platiť milióny eur ako tomu bolo pri prehratej arbitráži kvôli zákazu vyplácania zisku zdravotných poisťovní ešte z doby prvej Ficovej vlády. 

Plánované vyvlastnenie

  • nie je vo verejnom záujme,
  • nepodlieha riadnemu zákonnému procesu,
  • je absolútne zlým signálom  pre zahraničných investorov,
  • a je proti vôli minimálne 1/3 obyvateľov Slovenska, ktorí sú dnes dobrovoľne poistení v súkromných zdravotných poisťovniach.

Znamená to aj to, že štát vyplatí stovky miliónov eur za vyvlastnenie (okrem súdnych sporov) namiesto toho, aby tieto peniaze investoval do modernizácie nemocníc, ktoré budú slúžiť všetkým pacientom a uľahčia prácu lekárom a zdravotným sestričkám.

www.ipolitika.sk

Tento krok je čistým šialenstvom v čase, keď si zdravotníctvo váži každý cent a ľudia si platia za zdravotnícke služby stále viac. Keď je problémom zisk zdravotnej poisťovne, ďalej ho obmedzujme, ale nehazardujme so zdravím a peniazmi občanov tým, že štát vyhodí peniaze občanov na zbytočné súdne spory.

Ak sa tento zámer zrealizuje, pôjde o najväčšiu lúpež vlády na svojich občanoch v dejinách slovenského zdravotníctva.

Ivan Uhliarik, poslanec NR SR

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>