Väčší problém než nezamestnanosť je už len Fico

Freso-106x106-thumb www.ipolitika.sk

Nezamestnanosť na Slovensku rastie a Fico sa začal vyhovárať na trhy a celú úniu. Kým si neuvedomí, že on sám napomáha rastu nezamestnanosti u nás, práce na Slovensku nepribudne.
Varovania z minulosti

Po voľbách, keď SMER začal predstavovať svoje predstavy o riadení štátu, začala vládna strana dostávať varovania. Od našich tlačoviek, kde sme argumentovali proti poškodzovaniu trhového prostredia, až po varovanie Republikovej únie zamestnávateľov, že kroky SMERu povedú k nárastu nezamestnanosti. Práve zamestnávatelia hlasno upozorňovali, ako kroky vládnych poslancov pripravia tisíce ľudí o zamestnanie [1]. Mali sme pravdu, ale toto nás neteší. Lebo túto pravdu spoznáva Slovensko za cenu tisícov nových nezamestnaných.

www.ipolitika.sk

Väčší problém než nezamestnanosť je už len Fico
Horšie ako nezamestnanosť je už len Fico a jeho postoj k problému. Kým si predseda SMERu neuvedomí, že práve jeho kroky viedli k tisíckam nových nezamestnaných, kým sa neprestane vyhovárať na krízu a kým nezačne pomáhať vytvárať nové pracovné miesta, Slovensku sa nezablysne na lepšie časy. Samotný Fico si uvedomuje svoju neschopnosť, keď začal dávať desiatky miliónov eúr firmám, aby nerušili pracovné miesta u nás. Správna cesta je ale nové pracovné miesta tvoriť.

Liekom sú nové pracovné miesta

Najlepšia sociálna politika je dať ľudom prácu. Za Ficovej vlády sa začala obracať karta, podnikatelia ktorí prichádzali na Slovensko, teraz začínajú odchádzať. A často so sebou berú nielen prácu, ale aj iné domáce firmy do zahraničia. Nástroje na vytváranie pracovných miest pritom sú: opravenie Zákonníka práce na pôvodnú podobu, zdaniť radšej spotrebu než výrobu, a šetrenie na strane štátu. Čiže nástroje sú, treba len vôľu, odvahu a schopnosť použiť ich.

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>