Rozpor medzi Ficom a Pollákom vedie do slepej uličky

www.ipolitika.sk

 

 

 

Po najnovších vyjadreniach premiéra Róberta Fica na margo tzv. rómskej otázky je zrejmé, že medzi Ficovým “kvázi riešením” rómskej problematiky a

Kým Fico navrhuje posielať rómske deti do internátnych škôl alebo špeciálnych zariadení, Pollák s tým nesúhlasí. Tento rozpor pritom jednoznačne pochováva nádej, že v tomto volebnom období sa vďaka Pollákovi a rómskej reforme pohne riešenie rómskej otázky.tzv. rómskou reformou splnomocnenca Petra Polláka je zásadný rozpor.

Bez podpory premiéra, bez podpory vlády nie je totiž možná žiadna integrácia sociálne vylúčených spoločenstiev. Riešenie rómskej otázky cez internáty a špeciálne zariadenia by bola  pritom zásadná zmena koncepcie, zmena paradigmy.

„Premiér Fico by mal najskôr poznať smutný osud detí, ktoré vyšli z detských domovov na Slovensku a z väčšiny z nich sú bezdomovci, mal by poznať negatívne zahraničné skúsenosti s internátmi tohto typu, kým sa prihlási k takýmto skompromitovaným riešeniam,“ povedala poslankyňa SaS Lucia Nicholsonová.

www.ipolitika.sk

SaS považuje výroky predsedu vlády Roberta Fica, že riešenie segregovaných spoločenstiev je možné len cez extrémne opatrenia, za populizmus a extrém. Za extrém, ktorý len povzbudzuje rasizmus v našej krajine a oslabuje beztak slabú ochotu štátu a verejnosti riešiť problémy sociálne vylúčených spoločenstiev efektívne a civilizovane.

Osobitne smutné je, že tieto zjednodušenia šíri premiér Fico medzi študentmi.

SaS namiesto siláckych a populistických rečí pripravuje ďalšie z radu 30 opatrení na riešenie rómskej otázky. Tentoraz predložíme na najbližšie schôdze parlamentu návrh na zavedenie povinnej predškolskej výchovy pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>