R. Rafaj: Za Benedikta XVI. sa oslabila cirkev aj vzťah ku Slovensku

www.ipolitika.sk

Keďže SNS má medzi tromi programovými piliermi aj kresťanský, očakával som posilnenie ohlasovaných konzervatívnych hodnôt a tradícií, čo sa žiaľ, pápežovi Benediktovi XVI. nepodarilo uskutočniť, ani zastaviť odliv veriacich v Európe. Civilizácia za jeho pontifikátu ešte viac začala prehrávať boj o ľudské a kresťanské hodnoty. Cirkev sa ešte viac oslabila a zneistili ju aj nedoriešené sexuálne a finančné škandály.

www.ipolitika.sk

Benedikt XVI. sa ako mysliteľ vo funkcii pápeža už nenašiel, svet skôr očakával riešiteľa problémov, vrátane aktívneho prispenia Vatikánu k duchovej obnove kresťanskej civilizácie, ktorá čoraz viac prehráva boj s expandujúcim mohamedánstvom. Vo vzťahu k Slovensku sú pre mňa nepochopiteľné dva otázniky. Tým prvým je odvolanie arcibiskupa Bezáka a tým druhým, že si nenašiel čas na návštevu Slovenska, dokonca nie ani v roku 1150.výročia príchodu vierozvestov sv. Cyrila a sv. Metoda – spolupatrónov Východnej Európy, čo by bolo symbolické duchovné zjednotenie Európy, keďže jeho menovec, sv. Benedikt, je patrónom Západnej časti starého kontinentu.

Rafael Rafaj, prvý podpredseda SNS

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>