Most pri Kurimanoch nespadol pre šetrenie ale pre korupciu!

27-11-2012_03-10-44_thumb www.ipolitika.sk

 Experti tvrdia, že most pri Kurimanoch spadol pre ušetrených 10 000 Eur. Pri tejto nehode zahynuli štyria robotníci. Predsedníčka strany Národ a Spravodlivosť – naša strana Anna Belousovová tvrdí, že je to len polovica pravdy.

„Pravdou je, že sa z peňazí určených na stavbu mosta postupne a poriadne poodštikávalo. Tak, ako zákazka na jeho stavbu putovala od výhercu súťaže celým reťazcom subdodávateľov. Podľa mňa je toto práva príčina nielen tohto nešťastia“ uvidela Anna Belousovová. Zákazku vyhrala firma, ktorá vôbec stavbu nerealizovala ale túto zákazku posunula ďalšej firme po tom, ako si zobrala svoju províziu.

www.ipolitika.sk

„Kompetentní by sa mali zamyslieť nad tým, ako je možné, že zákazku na výstavbu stoviek km diaľnice vyhrá firma, ktorá stavbu vlastne nerealizuje, ale po tom, čo si po podpise zmluvy odštikne svoje percentá postúpi zákazku subdodávateľovi, ten si znovu odštikne percenta a postúpi ju ďalšiemu subdodávateľovi“ komentovala Anna Belousovová. Pôvodná suma na výstavbu diaľnice sa znížila o 30 až 40% a potom peniaze chýbajú. Za smrť robotníkov sú kompetentní tí, ktorí si v reťazci subdodávateľov brali svoje provízie za nič. Na vine pádu mosta nie je šetrenie ale korupcia, ktorá dovolí vytvárať takýto reťazec firiem, ktoré si berú svoje provízie za posúvanie zákazky subdodávateľom a tí musia realizovať stavbu za nižšie peniaze, ako bolo pôvodne určené, pretože každá firma si zoberie z tejto zákazky províziu.

zdroj: nas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>