Vláde padá na hlavu nezamestnanosť

sas-logo www.ipolitika.sk

Návrh na znovuzavedenie štátneho príspevku na udržanie pracovných miest je ďalšou ukážkou nekompetentnej a škodlivej politiky Smeru. Miesto toho, aby vláda zlepšovala podnikateľské prostredie, uchyľuje sa k netransparentným dotáciám, ktoré získa skupina privilegovaných firiem.

Sme tak svedkami paradoxu, keď vláda systematicky robí zo Slovenska neatraktívne prostredie pre podnikanie a tieto škody sa potom snaží naprávať na úkor daňových poplatníkov cez neprehľadnú spleť neefektívnych programov.

www.ipolitika.sk

„Súdruhovia zo Smeru novelou Zákonníka práce zrušili flexikonto, ktoré bolo stavené presne na tie situácie, keď sa podniku znížia príjmy v dôsledku poklesu zákaziek a nechce prepúšťať. Flexikonto mohli využívať všetky firmy a verejné zdroje to nestálo nič, “ povedal poslanec SaS Jozef Mihál.

Vláde padá na hlavu rastúca nezamestnanosť a miesto reálnych riešení sa vracia k tomu, čo už zlyhalo v minulosti. Tomu sa hovorí bezradnosť.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>