Verejnú kontrolu v samospráve posilňuje aj zverejňovanie informácií na internete

Image www.ipolitika.sk
Verejnú kontrolu v bratislavskej samospráve posilňuje aj zverejňovanie všetkých prijatých dokumentov, ekonomických informácií zo života mesta na jeho oficiálnej internetovej stránke (www.bratislava.sk). V snahe zlepšiť možnosti kontroly a orientáciu záujemcov o informácie, pristúpila samospráva pred dvoma rokmi k zriadeniu samostatnej, tematickej podstránky s názvom Transparentné mesto, kde sú umiestňované všetky faktúry, objednávky, dohody či zmluvy. Nad rámec zákonných povinností slovenská metropola zverejňuje na internete taktiež stanoviská k pripravovaným investičným projektom, údaje o pridelených nájomných obecných bytoch či rozšírené majetkové priznanie primátora Milana Ftáčnika.
www.ipolitika.sk
 Na základe jedného z prvých rozhodnutí bratislavského primátora v jeho funkcii sú zodpovední zamestnanci magistrátu povinní zverejniť na internetovej stránke dokument do 10 pracovných dní od jeho podpísania, vystavenia či doručenia. Novopodpísané zmluvy medzi samosprávou a dodávateľom pritom nadobúdajú účinnosť až deň po ich oficiálnom zverejnení na internete. V snahe zlepšiť informovanosť potenciálnych záujemcov o zámeroch samosprávy pri predaji, prenájme vlastného majetku, pristúpil magistrát k vytvoreniu samostatnej rubriky, ktorá prináša všetky aktuálne dokumenty v tejto oblasti. V priebehu kalendárneho roka využíva projekt Transparentné mesto viac ako päťdesiat tisíc návštevníkov bratislavskej webovej stránky.
zdroj: bratislava.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>