Vec verejná: Futbal, dovolenka a poľovačka

gasparovic1 www.ipolitika.sk

Nerozumieme, ako môže ohroziť chránený záujem štátu a bezpečnosť prezidenta Ivana Gašparoviča informácia, kde sa nachádzal v auguste v roku 2009, keď prišiel pri poľovačke o život poľovník Michal Bobák.

Naše počudovanie je o to väčšie, že sa prezidentov pohyb pokúsil zrekonštruovať v opakovaných pokusoch jeho hovorca Marek Trubač. Žiaľ, výsledok je taký, že sa len prehĺbili dohady a podporili fámy.  Aj vďaka tomu sa otázka výskytu prezidenta z hľadiska času a miesta stala predmetom verejného záujmu. Neochota ministra vnútra Roberta Kaliňáka odtajniť informácie o prezidentovom pohybe, ktorými disponuje Úrad pre ochranu ústavných činiteľov, je preto neprijateľná a nevysvetliteľná. Je to len ďalšia záhada.

www.ipolitika.sk

SaS vyzýva ministra, aby prehodnotil svoj zamietavý postoj a umožnil úradu zverejniť médiami požadované informácie a prezidentovom pohybe v dňoch 1. a 2. augusta 2009.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>