V parlamente mimoriadne o prezidentovi

logo_kdh www.ipolitika.sk

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR, o ktorej zvolanie požiadalo všetkých päť opozičných strán, prebehne v stredu  16. januára 2013 o 11.00 h. Prezident Ivan Gašparovič má na nej vysvetliť svoje rozhodnutie nevymenovať na post generálneho prokurátora Jozefa Čentéša.  Poslanci všetkých opozičných klubov chcú na schôdzi prijať uznesenie k nevymenovaniu Národnou radou SR riadne zvoleného Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora. Ak sa opozícia nedočká odpovedí, je pripravená podať obžalobu na prezidenta.

Poslanci majú právo počuť dôvody nevymenovania 

Podľa šéfa klubu kresťanských demokratov Pavla Hrušovského poslanci NR SR majú právo dozvedieť sa, či existujú zákonné dôvody, pre ktoré prezident nemusí vymenovať právoplatne zvoleného kandidáta za generálneho prokurátora.

www.ipolitika.sk

“Chceme, aby povedal iné dôvody ako uviedol v stanovisku, pretože ich nepovažujeme za také, ktoré by mohli viesť k nevymenovaniu generálneho prokurátora,” vyhlásil Hrušovský s tým, že poukázal na vytvorenie precedensu prezidentom, keď NR SR prvýkrát nie je rešpektovaná výkonnou mocou.

“Očakávame občiansky i prezidentský postoj. Nech povie, prečo rok a pol odkladal rozhodnutie, nech sa nezahráva s dôverou ústavných orgánov SR. Chceme len poriadok vo vzťahoch medzi ústavnými orgánmi,” povedal Hrušovský.

Súvisiaca správa:
http://www.kdh.sk/spravy/z-domova/opozicia-poziadala-o-zvolanie-schodze-chce-vidiet-prezidenta-v-nr-sr

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>