SNS hodnotí zúfalé vládnutie Róberta Fica v roku 2012

KOLAZ_SNS www.ipolitika.sk

Reálna politika strany SMER – Sociálna demokracia prináša miesto sľubovaných istôt iba otázniky nad budúcim vývojom Slovenska a jeho občanov. Nesystémové bezzubé zvyšovanie daní a odvodov, ale i novela zákonníka práce sú nástrojmi, ktoré demotivujú ľudí podnikať, zamestnávať, pracovať a platiť dane. SNS preto upozorňuje vládu, že bude plne spoluzodpovedná za negatívne trendy v ekonomike, za zhoršenie podnikateľského prostredia, za odliv domáceho a zahraničného kapitálu, za enormné zvyšovanie zadlženosti krajiny a najmä za nárast nezamestnanosti a sociálneho napätia. Zo zlej situácie na Slovensku budú ťažiť okolité krajiny. Naša vláda sa rovnako trasie pred EÚ, ako aj finančnými skupinami.

Ako vianočný darček pre miliardárov a mecenášov vníma SNS proces reprivatizácie Slovenského plynárenského priemyslu (SPP). Predaj časti strategických plynární do rúk neidentifikovateľných skupín v netransparentnom procese je katastrofálnou správou pre Slovensko a jeho občanov. SNS nikdy nevzdá zápas o navrátenie strategických infraštruktúrnych podnikov pod rozhodujúcu kontrolu Slovenskej republiky. V súvislosti s reprivatizáciou SPP preto podala podnet na Generálnu prokuratúru SR pre podozrenie z porušenia zákonov. SNS je presvedčená, že v tomto prípade prišlo k hrubému poškodeniu záujmov krajiny a jej občanov. História to strane SMER – Sociálna demokracia nikdy nezabudne!

www.ipolitika.sk

Pod ďalšie zadlžovanie budúcich generácií sa podpíše aj zámer vlády vyvlastniť zdravotné poisťovne. SNS sa prikláňa k systémovému riešeniu krízy v zdravotníctve a odporúča legislatívne opatrenia k obmedzeniu úniku zdrojov. SNS nesúhlasí s kúpou zdravotných poisťovní.

Ako neschopnosť vlády vníma SNS aj narastajúcu vlnu štrajkov a nárast sociálneho napätia. Posledný štrajk učiteľov za svoje oprávnené platové požiadavky prebieha a vláda sa im smeje do očí. Zarážajúcou je najmä skutočnosť, že štrajk je organizovaný v čase, keď odborári majú s vládnou stranou SMER – sociálna demokracia podpísanú – hoc protiprávne – exkluzívnu dohodu.

SNS upozorňuje vládu, že ideologizovaním vecných problémov a marketingovými ťahmi môže občanov Slovenskej republiky manipulovať iba dočasne. Takáto politika však nemá šancu obstáť pred históriou! Vyhovárať sa stále na niekoho sa nedá donekonečna. Politika strany SMER – sociálna demokracia je virtuálnou škrupinkou, ktorá sa podobá prázdnemu slovenskému domu v maďarských Mlynkoch bez nábytku. SNS vyzýva vládu SR ku kompetentným rozhodnutiam v prospech občanov SR, ktoré nebudú znižovať konkurencieschopnosť krajiny v regióne.

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>