Smer trestá aktivitu

Tlacovka Smer Tresta aktivitu www.ipolitika.sk

Nezamestnanosť a obavy ľudí o sociálne istoty rastú nielen v dôsledku pomýlenej ekonomickej politiky, ale tiež pre neodborné zásahy Smeru do legislatívy.

Jeden príklad za všetky. Za mamičky, ktoré si popri materskej privyrábajú napríklad na dohodu, štát po novom už neplatí dôchodkové poistenie. Vďaka novej smeráckej legislatíve nastala absurdná situácia, keď aktívnym mamičkám hrozí, že budú mať nižší dôchodok oproti tým, ktoré si popri materskej legálne nezarábajú.

www.ipolitika.sk

„Výsledok je taký, že mamičky prestanú pracovať, lebo sa im to nevyplatí, alebo budú pracovať načierno,” povedal poslanec SaS Jozef Mihál, ktorý už predložil do parlamentu opravu – návrh novely zákona o sociálnom poistení. Štát by podľa nej mal naďalej platiť za pracujúce mamičky odvody do Sociálnej poisťovne, takže za svoje zárobkové aktivity nebudú potrestané, ale naopak zvýhodnené.

„Veríme, že Smer si prizná chybu a návrh Jozefa Mihála s pokorou podporí,” vyhlásil predseda SaS Richard Sulík.

Link na znenie novely:

http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=4319

 

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>