Slovensko napísalo úspešný príbeh a čakajú ho nové výzvy

sdku www.ipolitika.sk

Slovensko napísalo za posledných dvadsať rokov svojej existencie úspešný príbeh. „Vážime si toho, že nám ľudia dali dôveru a že sme ako politická strana SDKÚ-DS mohli byť súčasťou tohoto príbehu a že sme mohli formovať našu krajinu ako modernú demokratickú súčasť Západnej civilizácie“, povedal predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo. Podľa predsedu strany bola SDKÚ-DS nositeľom progresu a začleňovania Slovenska do EU a medzi vyspelé ekonomiky sveta. Už otcovia zakladatelia Demokratickej strany dali do vienka neskoršej nasledovníčke  SDKÚ-DS integráciu občianskych demokratických síl . „Spoločne s inými demokratickými prúdmi, politickými stranami a občianskym sektorom sme sa vždy snažili robiť Slovensko lepším miestom pre život našich občanov. Bola to neľahká cesta, čelili sme mnohým nástrahám a prekážkam ale dokázali sme, že to ide. Sme súčasťou EU máme spoločnú menu a máme už aj spoluzodpovednosť za Európu.“, uviedol Pavol Frešo. Podľa Freša dnes nie sú samozrejmosťou hodnoty slobody a demokracie a stráca sa rešpekt k autoritám, čo odzrkadľuje napríklad stav v justícii a narábanie vládnej moci s voľbami generálneho prokurátora či šéfa NKU.

www.ipolitika.sk

Slovensko je podľa podpredsedu SDKÚ-DS Ivana Štefanca zároveň bohatšie o nové skúsenosti a musí byť pripravené čeliť novým výzvam. Politike dominujú podľa neho čoraz častejšie ekonomické témy. „Dnes sú nevyhnutné zásadné zmeny vo verejných financiách a financovaní verejných statkov a služieb. V týchto opatreniach a postupoch sa zásadne rozchádzame so súčasnou vládou jednej strany.“, povedal Ivan Štefanec. Podľa Štefanca bude musieť k zásadnej racionalizácii pristúpiť vláda na úrovni svojho aparátu a administratívy. „Náklady ekonomickej krízy musí znášať aj štát nie len tí ktorí majú prácu, platia odvody a dane“, vysvetlil Ivan Štefanec. SDKÚ-DS otvorilo diskusiu k týmto opatreniam v príprave a schválení Programových východísk.

Podľa predsedníčky Ústrednej rady SDKÚ-DS Tatiany Rosovej bola a je politika SDKÚ-DS o postupných krokoch a konkrétnych riešeniach a takou aj zostane. „Či sme boli vo vláde alebo v opozícii, presadzovali sme vždy legitímne demokratické riešenia. Neskĺzli sme k riešeniam, že Slovensko treba budovať odznova, že všeľudovými hlasovaniami treba spravovať krajinu, že demokraciu a politické strany majú nahradiť iné systémy, iné pravidlá a nová morálka,“ len preto, že sme sa chceli dištancovať od vecí, ktorých sme boli súčasťou alebo sa nám aktuálne nepáčia“, povedala Tatiana Rosová. Podľa nej demokratické systémy, dnes čelia konfrontácii so snahami o nahradení tradičnej formy politickej súťaže a Slovensko v tomto zápase nezostane bokom.

zdroj: sdku-ds.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>