SaS vedeniu RTVS: Nebojte sa!

sas www.ipolitika.sk

Strana SaS vyzýva vedenie RTVS, aby za danej situácie nechali už na posúdení divákov či dokumentárne filmy Zasľúbená zem, prosím, vystupovať a V tieni kráľa Svätopluka sú naozaj povrchné a neprofesionálne tak, ako sa o nich vyjadril hovorca verejnoprávneho média. Podľa slov filmového teoretika Martina Ciela sú tieto diela naopak profesionálne a z hľadiska nízkej kvality vysielaného obsahu zo strany RTVS nadštandardné.

SaS uznáva, že proces tvorby je spojený s rôznorodými pohľadmi a predstavami o kvalite. Ale vzhľadom k vyššie uvedeným skutočnostiam nech sa konečným arbitrom tohto sporu stane divák. V opačnom prípade nové vedenie RTVS bude čeliť podozreniu, že verejnoprávna inštitúcia je tak ako veľakrát v minulosti neslobodná a slúžkou vlády.

www.ipolitika.sk

Za situácie, keď štátnu moc kontroluje jedna politická strana, strana Smer, je obzvlášť dôležité, aby sloboda tvorby ako súčasť slobody prejavu bola skutočnou, a nie formálnou vlastnosťou verejnoprávneho priestoru.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>