Prioritami rezortu hospodárstva bude rast aj zamestnanosť

smer-logo2 www.ipolitika.sk

Ministerstvo hospodárstva podporí rast, zamestnanosť aj komunikáciu s firmami. Na takýchto prioritách sa dohodol šéf rezortu hospodárstva Tomáš Malatinský a predseda vlády SR Robert Fico. „Požiadal som pána ministra hospodárstva o dve alebo tri základné úlohy, ktoré sa musia stať jeho prioritou. Po prvé, aby bol ako minister hospodárstva lídrom úsilia vlády predstaviť v krátkom čase celý rad prorastových opatrení na podporu hospodárskeho rastu,” uviedol Robert Fico na tlačovej konferencii po kontrolnej návšteve rezortu.

Druhou prioritou ministerstva hospodárstva by mala byť úzka komunikácia s podnikateľským prostredím. „To bol aj zámer pri nominácii pána Malatinského za ministra hospodárstva. V prípade ministerstva hospodárstva sme vtedy siahli po človeku, ktorý priamo pochádza z prostredia zamestnávateľov. Očakávam preto od neho, že komunikácia bude pokračovať, aby zamestnávatelia boli neustále na pulze dňa. Budú informovaní a budú súčasne aj aktívni,” povedal R. Fico.

Za mimoriadne dôležité považuje šéf exekutívy boj o každé jedno pracovné miesto, ktorý má podľa premiéra viaceré podoby. „O boji môžeme hovoriť s jednotlivými podnikmi. Dnes vyvíjame obrovskú energiu, pokiaľ ide napríklad o U.S. Steel. Robíme všetko preto, aby nám neodchádzali veľké spoločnosti z územia Slovenska a spôsobovali nám tak ďalšie problémy s nezamestnanosťou,” spresnil premiér.

www.ipolitika.sk

Predseda vlády zdôraznil, že Slovensko je krajina, ktorá je naviazaná na ekonomiku v eurozóne a má len obmedzené možnosti, ako môže priamo podporovať hospodársky rast.  Fázu konsolidácie má vládny kabinet za sebou, teraz ho podľa vyjadrení premiéra čakajú prorastové opatrenia. „Máme zvládnutý rok 2012 a urobili sme všetko preto, aby rok 2013 dopadol podľa našich predstáv. Teraz rovnakú mieru energie, akú dal minister financií Peter Kažimír do konsolidácie, očakávam od ministra hospodárstva s tým, že po skončení kontrolných dní a po tom, čo komunikujeme s jednotlivými ministerstvami o prorastových opatreniach, by vláda SR predložila materiál do Rady solidarity,” avizoval premiér s tým, že výsledkom by bolo prijatie legislatívnych a iných opatrení na podporu rastu.

Podľa Roberta Fica čakajú Slovensko lepšie časy v druhej polovici tohto roka.  „Pravda je taká, že druhý polrok 2013 naozaj vyzerá veľmi zaujímavo. Keď hovoríme s predstaviteľmi konkrétnych firiem o ich objednávkach, tak dostávame veľmi pozitívne odpovede. Verím, že druhá polovička tohto roka bude pre Slovensko veľmi, veľmi úspešná,” konštatoval  predseda vlády. „Je mi to ľúto, že kríza podobne ako choroba prišla na koni, ale odchádza stále pomaly a pešo. Budeme určite svedkami ešte niekoľko mesiacov veľmi ťažkých situácií,” dodal.


pozrite si tlačovú besedu po kontrolnom dni

zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>